Przejdź do głównej treści
Kierunek DzierganieZrób Mi Mamo

Brak opinii

KURS RAGLAN dla początkujących

497,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 497,00 zł

Kup dzisiaj i zapłać za 30 dni z PayPo

Autorka 26 kursów

Jestem Martyna i pokażę Ci, jak czerpać spokój i radość z rękodzieła!

Mam ogromną przyjemność zaprosić Cię do kolejnego pięknego kursu dziergania na drutach: Raglan dla początkujących!

Ten kurs to lata marzeń o tym, aby stworzyć kurs, który nie tylko pokaże Ci jak zrobić taki piękny sweter, ale i pozwoli zrozumieć technikę raglanu.

Raglan pozwala na bezszwowe dzierganie całego swetra, a do tego w trakcie można przymierzać i dostosowywać pod siebie! Jestem pewna, że po tym kursie pokochasz tę technikę dziergania równie mocno jak ja i stworzysz na jego postawie wiele własnych wersji swetrów raglanowych :) Tak tak, ja wiem, że potrafisz tworzyć własne wzory :)

Ten kurs jest wyjątkowy z wielu powodów. Pozwól, że opowiem Ci teraz o kliku z nich:

TUTORIALE

Cały kurs jest oczywiście w formie filmików-tutoriali. Każda lekcja jest dokładnie nagrana. Dostęp otrzymujesz na platformie kursowej na swoim koncie, więc możesz do nich wracać w dowolnym momencie i ile tylko razy zechcesz. To tutoriale zapewniają, że mogę wszystko dokładnie Ci pokazać tak jakbyśmy siedziały obok siebie :) Na filmikach nie tylko pokażę co krok po kroku zrobić, ale będę też tłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej, żebyś z łatwością już od pierwszych lekcji rozumiała technikę raglanu.

KRÓJ

Jak zawsze tworzę projekty przede wszystkim funkcjonalne, tak abyś uczyła się na projekcie, który  będziesz mogła z dumą potem nosić. Ten krój jest oversize'owy, ale w trakcie kursu podpowiem jak można zwęzić korpus swetra lub wydziergać węższe rękawy.

WIELE MOŻLIWOŚCI

Uwielbiam patrzeć jak na podstawie jednego kursu powstaje tak wiele różnych wersji. Niesamowite jest to, kiedy widzę jak odważacie się sięgać po własne wizje i urealniacie własne pomysły. Tak będzie i w tym kursie.  Na zdjęciach już możesz zobaczyć jak na podstawie bazowej wersji swetra (to ta ecru) może powstać sweter z rękawami w warkocze, który wygląda zupełnie inaczej. A to ten sam kurs! Ten sam podstawowy wzór! I w głowie mam trzecią wersję, którą właśnie zaczynam dziergać - mam nadzieję, że jak najszybciej ja pokażę, żebyś mogła się zainspirować :)

JEDEN KURS, a tak na prawdę DWA!!!

To coś co długo nie dawało mi spokoju. Wiedziałam i czułam od początku, bazując na własnym doświadczeniu, że kurs Raglan dla początkujących musi się skupić na raglanie i na niczym innym. Chcę, abyś po tym kursie czuła po prostu, jak powstaje taki raglan i nie miała wątpliwości. Ale... często spotkasz wzory raglanów z rzędami skróconymi formującymi linię dekoltu. Moim zamiarem jest, abyś po moim kursie odważnie i z wielką pewnością mogła dziergać wiele innych projektów, różnych twórców, które dostępne są w Internecie. Kurs o rzędach skróconych planowałam oddzielnie jako kolejny kurs na druty, ale po wielu nieprzespanych nocach ;) zdecydowałam, że RZĘDY SKRÓCONE będą drugą częścią tego kursu! Czyli dołączając do kursu Raglan dla początkujących otrzymasz kurs o rzędach skróconych w terminie późniejszym (oficjalnie jeszcze nie mogę podać daty, bo właśnie tworzę prototyp i dopiero po jego akceptacji mogę spisać wzór, a następnie przystąpić do kręcenia tutoriali, ale celuję w początek marca) . Zależy mi bowiem, abyś zaczęła od raglanu bez rzędów skróconych i opanowała tę technikę.

TECHNIKA Tubular cast on - nauczysz się rozpoczęcia robótki nowa metodą, która sprawi, że Twój początkowy ściągacz będzie wyglądał bardzo estetycznie.

TECHNIKA Tubular bind off - pokażę Ci jak zamykać robótkę analogicznie do metody nabierania oczek tubular cast on. Powiem Ci też, kiedy moim zdaniem tej techniki warto używać i przy jakich typach ściągacza, a kiedy pozostać przy standardowym zamykaniu oczek ściągacza.

WŁÓCZKA

Drops Andes. Jak zawsze starannie przemyślałam wybór włóczki. Ponieważ to Twój pierwszy raglan i zależy mi na uchwyceniu i zrozumieniu tej techniki chciałam, aby przerabianie kolejnych oczek szło sprawnie, a efekt był możliwie najszybciej widoczny. To umożliwi właśnie wybrana włóczka Drops Anders. Dodatkowo jej 100% naturalny skład jest dla mnie bardzo ważny. Jeśli już mnie znasz to wiesz, jak dużą do tego przykładam wagę i jak bardzo lubię przy dzierganiu dotyk tej naturalności - nie mówiąc o późniejszym noszeniu sweterka :)

JEDEN KURS - WIELE SWETRÓW! Tak! W tym kursie możesz stworzyć wiele swetrów - ogranicza Cię jedynie wyobraźnia :)

MATERIAŁY, czyli czego potrzebujesz do wykonania swetra?

 • Włóczka Drops Andes,
 • 8 motków na wersję bez golfa i warkoczy,
 • 9 motków na wersję z golfem i warkoczami,
 • zalecam kupić o 1-2 motki więcej z tej samej partii, aby mieć na wszelki wypadek ten sam kolor.,
 • sweter w kursie ma krój oversize, ale jest dość krótki. Jeśli planujesz zrobić dłuższą wersję powinnaś dobrać 1-2 motki więcej.,
 • DRUTY: na początku kursu wydziergamy próbki i na tej podstawie będziesz zmogła dokładniej określić rozmiar drutów bo pamiętaj, że może sie okazać, że dużo luźniej/ściślej dziergasz ode mnie. Do wersji z golfem użyłam następujących drutów i żyłek,
 • krótkie 6mm + żyłka 40cm,
 • krótkie 7mm + żyłka 40cm,
 • krótkie 8mm + żyłka 40cm,
 • standardowe 6mm + plus żyłka 80cm,
 • standardowe 7mm + żyłka 80cm,
 • standardowe 8mm + żyłka 60cm i 80cm,
 • do wersji ecru bez golfa użyłam rozmiarów większych (główną część dziergałam drutami 9mm zamiast 8mm, dzięki czemu sweter ma dużo luźniejszy splot i jest bardziej lejący),
 • Wszystkie te kwestie i wybór drutów omówimy oczywiście na początku kursu.,
 • znaczniki oczek dostosowane do grubości drutów min. 10szt,
 • druty do warkoczy w przypadku wersji z warkoczami - nie są niezbędne - ja np używałam aktualnie nie używanych drutów na żyłce.,
 • igła dziewiarska do zszywania,
 • centymetr krawiecki opcjonalnie,

Pozwól sobie na chwilę relaksu!

Rozwijaj swoją wyobraźnię z innymi kursami dziergania na drutach

Dla średnio zaawansowanych

Brak opinii

KURS Rękawiczki na drutach

297,00 zł

Dla początkujących

Brak opinii

KURS Mitenki na drutach dla początkujących

197,00 zł

Dla początkujących

5/5 (1)

Kurs „Czapa Alpaka – Twoja Pierwsza Czapka na Drutach”

247,00 zł